Sudan Vizesi

Sudan Vizesi

Sudan Vizesi Nasıl Alınır?

Sudan Vize Var Mı? Sudan Vize İstiyor Mu?

Sudan’e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport), Hizmet Pasaportu (gri pasaport) ve Hususi Pasaport (yeşil pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının, ülkeye giriş yapabilmesi için Sudan vizesi alması gerekmektedir. Sudan’e yolculuk edecek Diplomatik Pasaport (siyah pasaport) sahibi kişiler ise 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.

Sudan Vize Başvurusu

Sudan vizesi için başvurular sadece Sudan Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Farklı şehirlerde yaşayan ve vize başvurusunu şahsen yapmak isteyen kişilerin Ankara Sudan Büyükelçiliğine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Ankara merkezli ve Sudan vizesi konusunda tam yetkili seyahat acentesi olan firmamız, Sudan vize işlemlerinizin hızlı ve ekonomik şekilde sonuçlanması için kesintisiz hizmet vermektedir. Sudan vizesi almak isteyen kişilerin,

Ankara’da bulunan Sudan Büyükelçiliği’ne gitmelerine, bulundukları şehirden ayrılmalarına gerek kalmadan, vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmekte, süreç sonunda vizeli pasaportları sahiplerine kargo, kurye yoluyla adreslerine veya ofisimizde elden teslim etmekteyiz.

Sudan Vizesi Nereden Alınır?

Sudan vizesi vermeye, Sudan’in Türkiye’deki tek resmi kurumu olan Sudan Ankara Büyükelçiliği yetkilidir.

 Sudan Vize Türleri/ Sudan Vize Çeşitleri

Sudan Turist Vizesi

Sudan Ticari Vize olmak üzere iki tip vize çeşidi bulunmaktadır.

Sudan vizesi başvurusunda bulunurken vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Kullanılacak fotoğrafların, 45x35mm ölçülerinde, biyometrik vesikalık fotoğraf özelliklerinde olması gerekir. Fotoğrafın arka fonun beyaz olmalı, yüz cepheden tam olarak görünmelidir.

Sudan Vize Başvuru Formu

Sudan Vizesi İstenilen Belgeler/Sudan Vizesi Gerekli Evraklar

Sudan Turist Vizesi için gerekli evraklar

Sudan’e turistik amaçlarla seyahat etmek isteyen Bordo, Gri ve Yeşil Pasaport sahibi kişilerin turistik vize başvurusu için hazırlaması gereken evraklar:

 • Nüfus cüzdanı veya yeni tip kimlik kartı fotokopisi
 • Yabancı uyruklu kişiler için Türkiye’de oturum kartı fotokopisi
 • Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport ve fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (yeni tarihli)
 • Uçak ve otel rezervasyon bilgileri
 • Sudan Büyükelçiliği’ne yazılmış vize talep dilekçesi (Türkçe veya Fransızca).
 • Uluslararası sarıhumma aşı sertifikası

Sudan Ticari Vizesi için gerekli evraklar

Ticari amaçlarla Sudan vizesi başvurusu yapmayı planlayan kişilerin vize müracaatı için hazırlaması gereken belgeler:

 • Nüfus cüzdanı veya yeni tip kimlik kartı fotokopisi
 • Yabancı uyruklu kişiler için Türkiye’de oturum kartı fotokopisi
 • Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport ve fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (yeni tarihli)
 • Uçak ve otel rezervasyon bilgileri
 • Şirketin antetli kağıdına Sudan Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış kaşe ve imzalı bir dilekçe (Türkçe veya Fransızca)
 • Sudan’deki firmadan gönderilmiş, davet eden kişinin iletişim bilgilerini içeren kaşe ve imzalı davet mektubunun e-mail çıktısı veya faksı
 • Sudan’deki davetiye gönderen firma yetkilisine ait pasaport fotokopisi
 • Uluslararası sarıhumma aşı sertifikası

Sudan Vizesi İşlem Süresi / Sudan Vizesi Kaç günde Çıkar? Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Sudan vizesi elçiliğe tüm dosyalar verildikten sonra 5-7 gün için sonuçlanmaktadır.

Sudan Kapı Vizesi

Sudan kapı vizesi uygulaması yoktur. Bu sebeple turistik veya ticari nedenlerle Sudan’e seyahat etmek isteyen kişilerin Sudan’in Türkiye’deki tek diplomatik temsilciliği olan Ankara Sudan Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmaları veya yetkili seyahat acenteleri üzerinde vize müracaatı yapmaları gerekir.

Vize başvurusu için gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp, kargo yoluyla ve ofisimize uğrayarak teslim etmeniz durumunda, danışmanlarımız evraklarınızı detaylı şekilde kontrol edecek, varsa eksik bilgi veya belge konusunda tarafınızı bilgilendirecektir. Başvuru dosyanızın hazırlanmasıyla birlikte, şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuz yapılacaktır.

Vizenizin sonuçlanmasının ardından, pasaportunuz sizin adınıza teslim alınıp, kargo veya kurye yoluyla adresinize kadar teslim edilecektir. Sudan vize konusunda merak ettiğiniz tüm konuları ofisimizi arayarak ya da e-posta yoluyla öğrenebilirsiniz.

Sudan Vize Ücreti

Sudan Turistik Vize – Sudan Ticari Vize Ücreti

SüreGiriş SayısıSudan Vize Ücreti
30 günTek giriş160 €
90 günMulti giriş190 €

Sudan Sarı Humma aşısı

Sudan’e seyahat edecek kişilerin ülkeye girişten en az on gün önce sarı humma aşısı yaptırmaları ve uluslararası aşı kartına sahip olmaları gerekmektedir.

Bir yaş ve üzerindeki tüm yolcuların Sarıhumma aşısı olmaları zorunludur. Sınır kapılarında aşı kartını gösteremeyenlerin ülkeye girişlerine izin verilmemektedir.

Ziyaretçilerin ülkeye girişte Hepatit A, Hepatit B, tifon, çocuk felci aşılarını yaptırmanız; ülke genelinde sıtma tehlikesi bulunduğundan yanınıza sıtma ilaçları almanız önerilmektedir.